Philippe Stouthard/Gérard van Tillo - Katholiek Nederland na 1945
Overzicht| Conditie | redelijk [rug/hoekjes/rand kaft stootplekjes; vorm, binding en inhoud boek goed] |
| Aantal pagina`s | 232 |
| Uitgavejaar | 1985 |
| Uitgegeven door | Uitgeverij Ambo bv |
| Kaft | paperback |
| ISBN | 9026307373 |
| Code [intern] | WEG 1-D |
Beschrijving boek
Dit boek is Walter Goddijn aangeboden bij gelegenheid van zijn afscheid van de Theologische Faculteit Tilburg, waar hij van 1972 tot december 1985 hoogleraar in de sociologie van godsdienst en kerk was.
De grote verdienste van Walter Goddijn is gelegen in de manier waarop hij de sociologie heeft aangewend voor kerkvernieuwing. Door de wijze waarop hij in zijn omvangrijke oeuvre de eigentijdse vraagstukken van godsdienst en kerk heeft benaderd, heeft hij een belangrijke bijdrage geleverd aan de kerkscociologie.
Goddijn was nauw betrokken bij de verschillende vernieuwingsbewegingen die de kerkprovincie de laatste decennia hebben beroerd. In 1952 richtte hij het regionaal bureau Katholiek Sociaal-Kerkelijk Instituut te Leeuwarden op en in 1959 werd hij directeur van het KASKI te Rotterdam. In 1963 volgde zijn benoeming tot directeur van het Pastoraal Instituut van de Nederlandse Kerkprovincie en van 1965 tot 1970 was Goddijn secretaris-generaal van het Pastoraal Concilie.
De auteurs van deze bundel zijn allen op een of andere wijze werkzaam in de godsdienstwetenschap. Hun overigens zeer uiteenlopende bijdragen hebben met elkaar gemeen, dat telkens een of meer facetten van katholiek Nederland na 1945 op een godsdienstwetenschappelijke wijze belicht wordt.